Open House Tallinn kutsub avastama Tallinna linnaruumi ning tutvuma siinse arhitektuuri ja hoonete ajalooga. Sündmus on tasuta ning mõeldud kõigile.

Ühe nädalavahetuse vältav üritus avab ligi 40-ne avaliku hoone, eramu, ehitusjärgus oleva objekti ning põnevama kontori- ja tootmishoone uksed. Open House Tallinn annab külastajatele hea võimaluse siseneda hoonetesse ja ruumidesse, mis tavapäraselt on avalikkusele suletud. Programm pakub ekskursioone erinevate huvidega ja eri vanuses külastajatele ning jaguneb hoonete asukohast, teemast ja ajaloost lähtuvalt. Hoonete külastused teevad eriliseks ekskursioonid, mille tutvustuste koostamisse panustavad hoonega lähedalt seotud inimesed – nii arhitektid, ajaloolased, elanikud, rentnikud kui haldajad.

Sündmust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ, kes on olnud mitmetele laiemat avalikkust kaasanud arhitektuuri ja linnaruumi teemasid puudutavatele sündmuste (Peatänav, Tallinna Arhitektuuribiennaal, Välkloengud) läbiviijaks.

Open House World Wide

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse Open House sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Lähimad linnad, kes on Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja seda sündmust korraldavad, on Helsingi ja Vilnius. 

Loe lisaks: www.openhouseworldwide.org

Meeskond

 • Eve
  Arpo
  /
  Produtsent
 • Maria
  Kristiin
  Peterson
  /
  Produtsent
 • Piibe
  Piirma
  /
  Projektijuht
 • Karin
  Paulus
  /
  Editor
 • Kristel
  Irval
  /
  Vabatahtlike
  koordinaator
 • Silvia
  Pärmann
  /
  Kommunikatsioonijuht

Ekskursioonid

Ekskursioone viivad läbi vabatahtlikud. Hoonete ja objektide tutvustused koostas arhitektuurikriitik Karin Paulus.

Partnerid ja toetajad

Open House Tallinn tänab enda toetajaid ja koostööpartnereid.

Peatoetaja

Toetajad